برگزارکنندگان
حامیان
دانشگاه باهنر کرمان
دانشگاه صدا و سیما
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی
موسسه عالی تامین اجتماعی
موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی
بانک مرکزی
دانشگاه علوم رضوی مشهد
معاونت علمی و فناوری رییس جمهور
وزارت جهاد و کشاورزی
وزارت علوم
وزارت رفاه
وزارت صنعت و معدن
وزارت دارایی
سازمان مدیریت و برنامه ریزی
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
شورای عالی مناطق آزاد
پژوهشکده پولی و بانکی
تاریخ های مهم
تاریخ برگزاری همایش اقتصاد مقاومتی

22 آذر ماه 1396
معرفی همایش

نظریه و رویکرد اقتصاد مقاومتی بستر مناسب و فرصت ارزشمند و نادری ایجاد کرده است تا بر اساس آن بتوان ظرفیت و توان علمی و اجرایی کشور را حول پیشرفت و توسعه اقتصادی-اجتماعی کشور متمرکز و همراستا نمود. به رغم گذشت مدت زیادی از طرح این الگو توسط مقام معظم رهبری، متاسفانه هنوز از این فرصت ایجاد شده که همگان بر آن اجماع دارند و امروزه اجرای آن تکلیف قانونی همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و کشوری است، استفاده مناسبی نشده است.

در این راستا دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با همکاری و همراهی علمی گروهی از دانشگاه‌های کشور با محوریت دانشگاه الزهرا، برای گسترش و تعمیق مطالعات مرتبط با الگوی اقتصاد مقاوتی برگزاری نشست‌های دوره‌ای علمی-اجرایی را با مشارکت دانشگاه‌های کشور و مجموعه‌ای از دانشمندان و محققین داخلی و خارجی برنامه‌ریزی نموده است. مقرر است در این نشست‌ها نتایج مطالعات برنامه‌ریزی شده محققین و دستگاه‌های مربوط حول محورها و موضوعات از قبل تعیین شده ارائه شوند. در نهایت مجموعه نتایج گزارش ها و مطالعات در اولین همایش‌ بین‌المللی اقتصاد مقاومتی در تیر ماه 1396 ارائه شده و به بحث گذارده خواهد شد. گفتمان سازی و اجماع روی مفاهیم نظری و عملی اقتصاد مقاومتی، تبیین چالش‌ها و موانع پیش روی تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تعریف اقدام و عمل در حوزه‌های خاص، تبیین نقشه راه مطالعات، مباحث و اقدامات در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی مهمترین اهداف این کنفرانس هستند.

 دکتر صفرزاده دکتر راغفر دکتر کردبچه دکتر ملانظری دکتر آقا محمدی دکتر افشاری دکتر طایی دکتر فیروزفر دکتر واعظ مهدوی دکتر نیلی دکتر میدری دکتر فرجادی دکتر کمیجانی فرزین وش دکتر خلعتبری دکتر فرازمند دکتر دانش جعفری دکتر رحمانی
پوستر
آمار بازدید
بازدید کننده امروز:5
بازدید کننده دیروز:3
بازدید کننده هفت روز گذشته:43
بازدید کننده ماه جاری:8
بازدید کننده کل:8005